O NAS

Palarnia Kawy Jabłonowscy – pachnąca renoma 

Aromat czarnego płynu wabi już na zewnątrz usteckiej kawiarni. Jest tak silny, ponieważ kawa – według najlepszych zasad – mielona jest tuż przed parzeniem. Ale u Jabłonowskich jest także palona.
To pierwszy, a zarazem jedyny w regionie lokal, w którym zaczęto palić zielone ziarna kawy importowane bezpośrednio z Brazylii, Kolumbii, Kostaryki, Peru, Hondurasu i Gwatemali.

Dlatego Ty też powinieneś spróbować ich kawy, dlatego nie zwlekaj, zamów ją do domu.

 

TAJEMNICA NUTY KAWY

 

Kawa palona jest delikatnie, na jasno, w wypróbowanej, optymalnej temperaturze 208-210 stopni, na sucho, bez olejków eterycznych i ulepszaczy, wykorzystując najlepszy włoski sprzęt. Dzięki temu nuty smakowe i aromaty są bardziej odczuwalne. Kawa jest świeża, serwowana minimum po siedmiu dniach od palenia, ponieważ musi „pooddychać”, czyli przejść proces odgazowania.

 

Danuta i Jerzy Jabłonowscy wraz z synami Michałem i Markiem, zaczęli swoją działalność od sezonowej restauracji w Białogórze na Wybrzeżu Słowińskim, gdzie spróbowali palić kawę, bo wszystkich znudził już smak kawy palonej przez duże koncerny na skalę przemysłową. Chcieli stworzyć coś, co wyróżni ich spośród innych kawiarni, a do pysznych deserów z lodami własnej produkcji idealnie komponuje się właśnie świeżo palona kawa. Państwo Jabłonowscy są pasjonatami kawy, tak zadowolił ich efekt własnej palarni, że otworzyli również całoroczny lokal w Ustce, nastawiony już głównie na kawę.

NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI ZIARNO

Pochodzi z Ameryki Południowej, Środkowej jaki z Etiopii. Firma serwuje kawę m.in. w postaciach americano, espresso, latte macchiato, frappe i cappuccino, w ośmiu rodzajach – co kilka dni można spróbować innej. Ostatnio szczególne powodzenie ma Gwatemala – odmiana o bardzo głębokim i pełnym aromacie, dająca słodki posmak karmelu w połączeniu z nutą orzechów, cytrusów i ziół. Bardzo niska kwasowość, duża moc i energia już od pierwszej filiżanki.

Jabłonowscy są małą rodzinną firmą dbającą o każdy detal, oczywiście zdarzają się błędy ale nie myli się ten kto nic nie robi.

WordPress PopUp Plugin